available languages: Українська November 20, 2018

عفوا، هذه المدخلة موجودة فقط في الأوكرانية. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DRI розпочинає студентський турнір «DRI дебати: вирішуй для міста» 

Протягом 2018-19 років ми проведемо 14 дебатних змагань у три тури за системою playoff (команда переможець проходить у наступний тур дебатів, інша команда залишає турнір) з фіналом в м. Київ. Команди змагатимуться щодо (не-)доцільності певного рішення, яке обговорюється у органах місцевої влади, де проходитимуть змагання; одна команда відстоюватиме необхідність рішення, а інша опонує їй. 

Команда-переможець турніру візьме участь у освітній поїздці до Берліну. 

ДЛЯ ЧОГО ДЕБАТУВАТИ? 

Рівень політичної культури населення є визначальним для існування демократії. Дебати є однією з форм освітніх заходів DRI, спрямованих на підвищення політичної культури. Метою змагань є формування та розвиток у молоді та студентів: 

  • знань про суспільні та політичні проблеми; 
  • критичного мислення та емоційного інтелекту; 
  • ерудованості та звички до діалогу; 
  • навичок роботи в команді; 
  • цінностей відкритого суспільства та знань про власні права; та відповідальність за їх дотримання 
  • зацікавленості в участі у громадських справах і розв’язанні суспільних проблем.  

ФОРМАТ ДЕБАТІВ 

Кожен дебатний турнір триватиме два дні. Інформацію про тему дебатів, правила дебатів, підготовчу літературу, учасники отримують щонайменше за тиждень до дебатів. 

Перший день – навчання та тренінг, знайомлення з іншою командою та регламентом дебатів тощо. 

Другий день – команди беруть участь у дебатах. За можливості дебати проводитимуться у приміщеннях місцевих рад. Фінал дебатів заплановано провести у Верховній Раді України. 

Потенційні теми: громадський бюджет, електронні петиції, повноваження місцевих рад та державних адміністрацій, створення та функціонування ОТГ, комунальне господарство, агломерації та інші суспільні проблеми, які вирішуються місцевою владою. 

Критерії суддівства

Місцева демократія – це насамперед участь громади у розробці та прийнятті місцевих рішень та звітування місцевих органів перед громадою за впровадження прийнятих рішень. З реформою децентралізації в Україні покращилися умови для розвитку місцевої демократії. Одним із інструментів впливу на формування політики та ухвалення рішень на місцях є громадський бюджет, частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають, на що їх витрачати, шляхом голосування, результати якого мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів. У рамках дебатного турніру DRI запрошує молодь подискутувати щодо процедур розгляду проектів ГБ та запропонувати власне бачення того, яким напрямкам проектів ГБ варто віддавати перевагу.

30 ЛИСТОПАДА 2018, Київ

1540-1610 Реєстрація учасників та кава
1610-1640 І. Презентація проекту громадського бюджету

Моделювання ситуації та фабула: 6 команд формують власний проект громадського бюджету (копіювання існуючого проекту громадського бюджету – заборонено і буде підставою для дискваліфікації) і готуються його презентувати. Однак, умовні фінансові можливості міста дозволяють профінансувати лише один з проектів. Отже, перед командами стоїть завдання переконати суддів, громадськість (в особі глядачів) в тому, що саме їх проект має бути обраний для фінансування.

1640-1650 Перерва та підготовка до наступного раунду
1650-1750 ІІ. Дебати: інклюзивність, бюджетна ефективність та інноваційність проектів громадського бюджету

Моделювання ситуації та фабула: серед трьох нових критеріїв, які висуваються до проектів громадського бюджету, опинились такі як інклюзивність, бюджетна ефективність та інноваційність. Команди мають визначити параметри для оцінки цих критеріїв та вміти їх застосовувати.

1750-1820 Перерва, підготовка до наступного раунду та кава
1820-1840 Дебати: громадське обговорення
1840-1900 Голосування за проекти громадського бюджету (суддівське голосування)
1900-1910 ІІІ. Прес-брифінг

Моделювання ситуації та фабула: 6 команд виступають з прес-брифінгом за результатом розгляду їх проектів, окреслюють майбутню стратегію, переконують громадськість, що їх проект кращий, реагують на суддівське голосування. Команди також мають визначити свою цільову аудиторію, на яку їх повідомлення під час прес-брифінгу розраховане. Водночас команди мають зазначити те, якими шляхами вони планують залучати та просувати свій проект надалі (зустрічі, реклама, виступи на телебаченні та ін.).

1910-1920 Голосування за проекти громадського бюджету (громадське голосування)
1920-1930 Підведення підсумків та оголошення результатів

 

DRI debates «Вирішуй для міста»: громадський бюджет

DRI Youth Talk: громадський бюджет

КОНТАКТНА ОСОБА 

Богдан Бернацький, молодший юридичний радник DRI: b.bernatskyi@democracy-reporting.org. 

Інформація про дебати та інші заходи DRI в Україні також у Facebook.